Ayak Kokusuna Doğal Çözüm – 4 Adımda Ayak Kokusundan Kurtulun

Ayak3Ayak kokusu, gün boyunca ayakların terlemesiyle meydana gelen, istenmeyen bir durumdur.
Ter, kokusuz olmasına rağmen, terlemeyle birlikte bakteri ve mantarların üremesi için uygun bir ortam oluşturur.
 Ayak2
Ayaklar sabah akşam yıkansa dahi ayak kokusundan muzdarip olan kişiler ayakkabılarını çıkarttıkları anda paniğe kapılıp, bu durumdan utanç duyarlar.
Temizlik kurallarına uymalarına rağmen yaşadıkları bu olumsuzluktan kurtulmak için birçok çözümü denediklerini iyi biliriz.
Bu soruna çok basit yöntemlerle meydan okuyabilirsiniz. Nasıl mı?
 4 Adımda Ayak Kokusundan Kurtulun: 
1) Ayakların günlük yıkanması ve kurulanması. (Nemli ortamlar bakteri ve mantar üremesine yol açabilir.)
2) Çorap seçiminde pamuklu doku tercih edilmelidir. Naylon ve sentetik maddeler ayakların terlemesini hızlandırır. Bu da ayak kokusuna neden olur.
3) Çorapların her gün değiştirilmesi ayak hijyeni için önemlidir.
4) Çay Ağacı Yağı içeren H&I Sprey kullanılması ayak kokusu oluşumunu engeller. H&I Spreyi ayaklarınıza ve ayakkabıların içine sabah-akşam sıkmanız ayak kokusundan kurtulmanızı sağlar. Çay ağacı yağının ayak kokusuna neden olan bakteri ve mantarların oluşumunu engelleyici özelliğe sahip olduğu klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.
AyakHI
Koku giderici özelliğe sahip ayak deodorantları sadece kokuyu baskılar. Koku oluşumuna yol açan bakteri ve mantarlara etki etmez. Bu nedenle ayak mantarı, pişikler, kaşıntı sorunu devam eder.
Önemli olan sorunu baskılamak değil tamamen ortadan kaldırmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>