Kategori arşivi: Kozmetik

Suncoat 2017 Oje Trendleri Yayınlandı

2017 yılında tırnaklar yine çok renkli…
Nude ojelerin üzerinde asimetrik desenler, çok renkli ve simli (glitter) french uyulamaları, simli ojelerle küçük dokunuşlar 2017′nin başlıca tırnak trendleri arasında.
Şimdi Suncoat 2017 Oje trendlerini resimleriyle görelim:

1) Tırnak zeminine Kokusuz Oje Suncoat Siyah ve Delicious Peach sürülüp, üzerine Discoball, Gorgeous Green, Siyah Suncoat Soyulan Ojelerle asimetrik desenler yapılır.

 2017-nail-trends1-Suncoat

2) Suncoat Siyah Oje sürülen tırnak zeminine Delicious Peach ve Gorgeous Green Ojelerle ince bantlar çekilip, bantların etrafına Golden Sunlight ile simden bantlar atılır.

2017-nail-trends2-Suncoat
3) Soyulan Oje Suncoat Siyah sürülüp, tırnak etlerinin ojeli kısımlarına Starlight Silver Ojeyle gümüş simler sürülür. 2017 yılında  farklı renk tırnaklara ve tırnak diplerinde farklı renk sim uygulamalarına sık rastlayacağız.
2017-nail-trends3-Suncoat

Aşağıda asetonsuz çıkan oje Suncoat Delicious Peach’in muhteşem altın tonu üzerinde, tırnak diplerine uygulanmış yine altın tonlarındaki ışıl ışıl yansıyan Disco Ball Sim (glitter) uygulamasını görüyorsunuz.

2017-nail-trends12-Suncoat

 

2017-nail-trends11-Suncoat

4) 2017 yılında tırnak merkezine boydan boya sürülmüş simler veya siyah ojeler sürüldüğüne şahit olacağız.
Suncoat Siyah Oje sürülmüş tırnakların merkezinde Suncoat Starlight Silver ile gümüş sim uygulaması bu trendin yansımalarından biri.

2017-nail-trends4-Suncoat

5) Konrast renkteki ojelerle bir renk zemine sürülürken diğer konrast renk tırnak diplerine noktalar şeklinde uygulanarak yeni bir trendin öncüsü. Koyu renk ojelerin (özellikle siyah) tırnak merkezinden itibaren tırnağın bir kısmına uygulandığını da görebileceğiz.
Bu trende örenk uygulama; Suncoat French Pink Oje üzerine Suncoat Siyah oje uygulanıp, tırnak diplerine Suncoat French Pink ile noktalar yapılmış.

 2017-nail-trends5-Suncoat

Yukarıdakine benzer bir uygulamanın nokta eklenmemiş halini aşağıda görüyoruz.

 2017-nail-trends6-Suncoat

Bu da Suncoat French Pink Oje üzerinde Suncoat Siyah ile nokta uygulanmış tırnak deseni… Noktalar isteğe göre daha büyük uygulanabilir.

2017-nail-trends7-Suncoat

6) 2017 Oje Trendlerine damgasını vuracak diğer bir tırnak deseni de nötral (nude/pastel tonlar) renk ojelerin üzerine, tırnak ortasından uçlara doğru simli oje uygulaması olacak.
Aşağıdaki örenkte Suncoat French Pink üzerinde Suncoat Twinkled Purple Simli Oje uygulamasını görüyoruz.

2017-nail-trends8-Suncoat

Diğer bir önrek de Suncoat Neutrality Oje üzerinde Suncoat Rock Star sim uygulaması:

 2017-nail-trends9-Suncoat

7) Tırnakta Ombre Uygulamaları da 2017 oje trendleri arasında yer almaya devam edecek.

Tırnağa bir kat Suncoat Neutrality oje sürülüp, tırnağın ortasından itibaren Rock Star simli oje uygulnamış ve ardından tırnağın tamamına Rock Star uygulanarak Ombre işlemi tamamlanarak tam anlamıyla göz alıcı bir parıltı elde edilmiş:

 2017-nail-trends10-Suncoat

8) Nötral (nude) ojeler üzerine koyu renk çerçevelerle yapılmış kalpler, çiçekler, asimetrik tasarımlar da 2017 oje trendleri arasında yer alacak.

Aşağıdaki kalp ve asimetrik tırnak desenleri Suncoat Neutrality üzerine Suncoat Siyah ve Sealed With Class Kırmızı ojelerle gerçekleştirilmiş.

 2017-oje-trendi13-Suncoat-makyajsefasi

2017-oje-trendi14-Suncoat-makyajsefasi

Ayak Yorgunluğu ve Ağrısından Kurtulmanın Yolu

High-Heel-Pain

Yoğun tempoyla çalışanların genel sorunudur yorgun ayaklar.

Ayak1Tüm gün ayakta durarak çalışanlar arasında başta öğretmenlerimiz, cerrahlar, bir adresten diğerine koşuşturarak çalışanlar, dansçılar, topuklu ayakkabıyla tüm günü ayakta geçirenler, sporcular ve hatta turistik gezi için tüm günü yürüyerek geçirenler…

Ayak yorgunluğu çeken sadece belli başlı meslekleri/durumları gözümüzde canlandırdığımızda dahi durumun ne kadar acı verici olduğunu hayal etmeye yeterli.Ayak4

Gün içinde fazla anlaşılmasa dahi gün sonuna doğru dayanılmaz bir hal alınca tüm duyularımız, düşüncelerimiz ayakların acısında bütünleşir.

Peki tüm yaşantımızı etkileyen ayak yorgunluğunu gidermenin yolu nedir?

foot-bath-650874Su banyosu: Akşamları hazırlayacağınız ılık ve tuzlu suda ayaklarınızı 15-20 dakika dinlendirin. Ayaklarınızı kuruladıktan sonra H&I Doğal Cilt Yatıştırıcı Sprey sıktığınızda ağrı ve yorgunluk hissinden hızla kurtulduğunuzu fark edeceksiniz.

Ayak Masajı: Bacaklardan itibaren ayaklara H&I Sprey sıktıktan sonra kısa süreli masaj uygulamasıyla kahredici ağrı, zonklama, foot-740207yorgunluk hissinin ortadan kalktığını göreceksiniz.

Eğer masaj ve su banyosuna ayıracak ne zamanım ne de takatim var diyorsanız bacaklarınıza ve ayaklarınıza sadece H&I Sprey uyguladıktan sonra dinlenmeye geçtiğinizde ayaklarınızdaki ağrı ve sızıdan eser kalmaz.

AyakHIH&I Spreyi kullanmadan önce çalkalayıp, 15 cm mesafeden uygulayacağınız bölgeye sıkıp hafifçe masajla yaymanız yeterlidir. Sprey içeriğindeki doğal bitkisel yağlar kızarıklık, kaşıntı, ağrı ve yorgunluğu yatıştırıcı etkiye sahiptir. Siz de doğanın mucizevi yatıştırıcı ve rahatlatıcı gücünü H&I Sprey ile keşfedin.

Ayak Kokusuna Doğal Çözüm – 4 Adımda Ayak Kokusundan Kurtulun

Ayak3Ayak kokusu, gün boyunca ayakların terlemesiyle meydana gelen, istenmeyen bir durumdur.
Ter, kokusuz olmasına rağmen, terlemeyle birlikte bakteri ve mantarların üremesi için uygun bir ortam oluşturur.
 Ayak2
Ayaklar sabah akşam yıkansa dahi ayak kokusundan muzdarip olan kişiler ayakkabılarını çıkarttıkları anda paniğe kapılıp, bu durumdan utanç duyarlar.
Temizlik kurallarına uymalarına rağmen yaşadıkları bu olumsuzluktan kurtulmak için birçok çözümü denediklerini iyi biliriz.
Bu soruna çok basit yöntemlerle meydan okuyabilirsiniz. Nasıl mı?
 4 Adımda Ayak Kokusundan Kurtulun: 
1) Ayakların günlük yıkanması ve kurulanması. (Nemli ortamlar bakteri ve mantar üremesine yol açabilir.)
2) Çorap seçiminde pamuklu doku tercih edilmelidir. Naylon ve sentetik maddeler ayakların terlemesini hızlandırır. Bu da ayak kokusuna neden olur.
3) Çorapların her gün değiştirilmesi ayak hijyeni için önemlidir.
4) Çay Ağacı Yağı içeren H&I Sprey kullanılması ayak kokusu oluşumunu engeller. H&I Spreyi ayaklarınıza ve ayakkabıların içine sabah-akşam sıkmanız ayak kokusundan kurtulmanızı sağlar. Çay ağacı yağının ayak kokusuna neden olan bakteri ve mantarların oluşumunu engelleyici özelliğe sahip olduğu klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.
AyakHI
Koku giderici özelliğe sahip ayak deodorantları sadece kokuyu baskılar. Koku oluşumuna yol açan bakteri ve mantarlara etki etmez. Bu nedenle ayak mantarı, pişikler, kaşıntı sorunu devam eder.
Önemli olan sorunu baskılamak değil tamamen ortadan kaldırmaktır.

Saç Dökülmesinde Çay Ağacı Yağı (Tea Tree Oil) Mucizesi

Tea-tree-oil-plantÇay ağacı bildiğimiz çay bitkisinden farklı olup, yüzyıllardır Avustralya’da şifalı birçok özelliğinden faydalanılıyor.
Çay ağacı yağının kullanımına yönelik çok fazla sayıda klinik çalışma mevcuttur. Etkinliği kanıtlandıkça dermokozmetik sektörde kullanımı da yaygınlaştı.
Bu bitki anti mikrobiyal (bakteriye karşı), anti fungal (mantara karşı), anti inflamatuar (kızarıklığa ve şişliğe karşı), egzema ve dermatit gibi kaşıntılı cilt sorunlarında tedavilere yardımcı etki göstermektedir.
 hair-248049
Seboreik Dermatit yaygın saçlı deri sorunlarındandır. Sebum (yağ) dengesi bozulan alanlarda oluştuğu için Seboreik Dermatitin diğer bir adı yağlı egzemadır.

Bir maya çeşidinin kümelenmesine bağlı oluşur. 

Saç m

Bu durumda saçlı deri kaşınır, pul pul kabuklanır (kepeklenir) ve saç dökülmesiyle sonuçlanır. (Kaynak 1 ve 2)
Seboreik Dermatit tedavisi
nde anti fungal (mantara karşı etkili) ürünler yüksek oranda rahatlama sağlar. (Ka
ynak 1 ve 2)
Uygulanacak tedaviye çay ağacı yağı içeren bir losyon, sprey tedaviye katkı sağlar. (Kaynak 1 ve 2)
H&I Doğal Sprey saçlı deriye sabah-akşam günde 2 defa sıkıldığında yağlı egzema belirtilerinde rahatlama görülür.
Ayak6

H&I Doğal Cilt Yatıştırıcı Sprey

Ayak6
Klinik çalışmalar ve literatür desteğiyle oluşturulan H&I sprey bir KozMetis markasıdır.
ÇayAğacı ( Tea Tree Oil )Yağı, Papatya ( Chamomile Oil ) Yağı, Aynısefa ( Calendula Oil ) Yağı, Jojoba Yağı ve saf sudan oluşan formülüyle doğal içeriğe sahiptir.
Vücutta yağlı bir his bırakmaz.
H&I Sprey 6 aydan itibaren bebekler dahil her yaş kesimi tarafından güvenle kullanılabilmektedir.
H&I sprey seyahatlerde konfor sağlamak amacıyla 60 ml’lik kabin hacminde üretilmiştir.
•Güneş kızarıklıklarında ve yaralarda
•Sivrisinek ısırıkları için
•Kaşıntılı cilt sorunlarında (isilik, egzema vb.)
•Kuru ve hassas ciltlerde
•Saç derisinde
•Ayak terlemesi ve kokularında
H&I Sprey Koruyucu-Yatıştırıcı-Ferahlatıcı olarak kullanılır.

Ürün hakkında daha fazla bilgiye KozMetis sitesinden ulaşabilirsiniz.

H&I FİLM

Eyebrowz Mucizevi Atkuyruğu Özlü Kaş Kirpik Serumu

PhotoGrid_1437472316039
İçeriğindeki doğal bitkisel yağlar kıl köklerindeki inflamasyonu çözerek kıl foliküllerini sağlığına kavuşturup doğal büyümelerini sağlar.
Eyebrowz Kaş Kirpik Serumu formülündeki mucize bitkiler sayesinde ilk haftadan itibaren etkisini göstermeye başlar.
İçeriği: Atkuyruğu ve Hatmi çiçeği özü, Meadowfoam yağı, Linoleik ve Linolenik asit
Eyebrowz_SerumHatmi Çiçeği, Linoleik ve Linolenik asit, kıl diplerindeki (foliküllerindeki) inflamasyonun giderilmesine yardımcı olur.
Atkuyruğu bitkisi, sağlıklı kaş ve kirpiklerin yeniden büyümesine yardımcı olur.
İçeriğindeki Meadow Foam yağı, Ayçekirdeği yağı, Kenevir Tohumu Yağı ise kaş ve kirpiklere komple bakım yapılmasını sağlar.
Kullanım şekli: 8 hafta temiz kaşa ve kirpiğe fırçayla geceleri uygulanır. Yoğun besleyici içeriğe sahip serum kaş ve kirpik köklerine masaj yaparak uygulanır.
Ürün hakkında daha fazla bilgiye KozMetis sitesinden ulaşabilirsiniz.

Anneler Dikkat: Kız Çocuklarının Makyaj Merakı

KIZ ÇOCUKLARINI ZARARLI KIMYASAL İÇEREN KOZMETIKLERDEN UZAK TUTMAK MÜMKÜN MÜ?

shutterstock_144760420
 
Kız çocuklarının önlenemez büyüme merakına ve annelerinin onlara zarar verebilecek kimyasallarına maruz kalmalarına engel olmak mümkün mü?
Annelik zor, hem de çok zor. Bu soruyu sorumluluk hisseden, tüm özenli anneler hem kendilerine, hem de çevrelerindeki tecrübeli ebeveynlere sorup çözüm bulmaya çalışıyor.
Siz kızınıza engel olmaya çalışsanız da çantanızdan çıkartılmış rujunuzu, allığınızı, göz farınızı yüzüne boca edilmiş halde yakalıyor ve üzülüyor musunuz?
Yerden göğe haklısınız.
İşte böyle durumları yakınlarımızdan ve çevremizden çok sık işitip üzüntülerine ortak oluyoruz.
Kanadalı Suncoat firmasının sahibi doğal ürünler geliştirerek kızlarının makyaj merakını gidermeye çalışan bir anne.
Kızı 7 yaşına geldiğinde kendisinin oje ve makyaj ürünlerini denemek isteyen kızına zarar vermeyecek, doğal oje, göz farı ve dudak parlatıcısı formüle etmek istemiş. Böylece tüm dünyaya doğal, mineral, su bazlı, kokusuz, alkol-aseton içermeyen, tırnaktan soyularak, asetonsuz çıkan Suncoatgirl ojeleri kazandırmış.
Akabinde doğal mineral göz farı ve renksiz doğal dudak parlatıcıları da üreterek soyulan oje Suncoatgirl ile birlikte bir makyaj seti oluşturmuş.

shutterstock_140567377 (1)

Suncoatgirl Makyaj Setleri kızlarına zararlı kimyasal kozmetik ürünleri kullanmaya engel olamayan tüm annelere ilaç olmuş.
 SUNCOATGIRL PLAY MAKEUP KIT-Ballet Dancer
Anneler kızlarına engel olamasalar dahi en azından onların sağlıksız, zararlı kimyasallara maruz kalmalarını engellemek için Suncoatgirl setler belki çözüm olabilir.

Ürün hakkında daha fazla bilgiye KozMetis sitesinden ulaşabilirsiniz.

KozMetis

 

Ojede Mucize… Soyulan Oje Suncoat

Asetonsuz Soyularak Çıkarılan Suncoat

  • Alkol, aseton vb. hiçbir toksik kimyasal içermez,
  • Kokusuz,
  • Doğal,
  • Tırnakta ve tırnak etlerinde kalıntı bırakmaz,
  • Tırnakları sarartmaz
  • Top coat ile kalıcılığı 5-6 güne kadar uzar.

     Kısacası OJEDE MUCİZE 

 SUNCOATGIRL 2014 NEW COLORS-2
 Suncoat, 2002 yılında Kanada’nın Ontario kentinde, Kimyager Yingchun Liu tarafından kuruldu.
Ying, Yedi yaşındaki kızının oje sürme isteğiyle yüzleştiğinde, organik kimya ve polimer kimya tecrübesiyle kızına zararlı kimyasallardan arındırılmış oje denetmek istedi.
Anne sorumluluğu ve bir kimyager profesyonelliğiyle kızı için su bazlı devrimsel nitelikteki Doğal Suncoatgirl Ojeleri formüle etti.
http://www.dreamstime.com/stock-image-mother-daughter-image18317921
Böylece geleneksel ojelerdeki formaldehid, toluen, paraben, asetat, alkol, glikol ve aseton gibi sağlığa zararlı kimyasallardan arındırılmış, Su Bazlı, Kokusuz, Doğal, Soyulan Oje Suncoatgirl’ü tüm kız çocuklarıyla ve annelerle tanıştırmış oldu.
Asetonsuz çıkan oje Suncoatgirl üretilmeye başlandığı ilk günden itibaren doğal güzelliği tercih eden anneler ve kızlarının gözdesi haline geldiği gibi «Green Parent Natural Beauty Awards» ödülüne de layık görüldü.
suncoatgirl nail polish award
Yıllar içerisinde Ying, Su Bazlı Doğal Suncoatgirl ojeleri geliştirmekle yetinmedi, göz, dudak ve saç için doğal formülasyona sahip ödüllü ürünler de geliştirdi.
Bu yaklaşım Suncoat markasının kalbinden şekil aldı. Suncoat üretime başladığı ilk günden itibaren, yenilikçi, doğanın sunduğu en iyi maddelerle çevre bütünlüğünü koruyan, yüksek kalitede ürünler üretmeyi taahhüt etmektedir.
Kanada’nın gözde markalarından Suncoat ve Suncoatgirl ürünleri KozMetis Firması tarafından Türkiye’ye getirilmektedir.
Suncoat Ojeleri Eczanelerden ve Watsons Mağazalarından temin edebilirsiniz.
Detaylı bilgi için www.kozmetis.com sitesinden ürünleri inceleyebilirsiniz.

Hollywood Yıldızlarının Kaşlarına Sahip Olmak İster misiniz? Cevabınız Evet ise 27 Nisan’da KozMetis’in Davetlisisiniz

2015-04-05 11.08.55

PhotoGrid_1429989281040

http://makyajsefasi.blogspot.com.tr/2015_04_01_archive.html

Suncoat vs. traditional nail polish1

Ojelerinizde Bulunmamasına Özen Göstereceğiniz Kimyasallar

Ojeler hakkında çok yazıldı, çizildi; 3 free (DBP, Toluen, Formaldehid)-5 free (DBP, Toluen, Formaldehid, Formaldehid Reçinesi, Camphor) vb. konular hep vurgulandı. Bugün vurgulamak istediğimiz konu bunun da ötesinde.

Yukarıda saydıklarımızın dışında ojelerde çeşitli solventler, vernik, aseton, alkol, asetat, paraben gibi farklı birçok kimyasal daha bulunur. 

Her bir kimyasalın insan vücudu üzerinde farklı etkileri var. Aşağıdaki resim çok basit bir deneyin sonucunu gösteriyor. Siz de kolayca deneyebilirsiniz.

Küçük bir parça strofor üzerine klasik bir ojeden ve Suncoatgirl Ojeden 1′er damla damlatıldığı anda  soldaki ve sağdaki görüntüler ortaya çıktı. 3 saniye sonra ise Klasik oje damlatılan strofor tamamen delinirken Suncoatgirl damlatılan strofor ilk halini korudu. 

Uçucu kimyasallar strofor üzerinde eritici etkisini kısa sürede gösteriyor.

 

En yakından tanıdığımız alkol ve asetonun cilt ve tırnağı kuruttuğunu, nemi çektiğini biliriz. Asetat ve türevleri solunum yoluna zarar verdiği gibi aynı zamanda VOC (Volatile Organic Chemicals)-Dengesiz Organik Kimyasal olduğu için doğa için de son derece zararlıdır.

 

Parabenin de hormon sistemleri üzerinde etkileri olduğunu biliyoruz.

 

Peki tüm bu saydığımız kimyasallara maruz kalmadan oje kullanmak mümkün müdür? 

Cevap: ‘EVET’

Özellikle Kanada doğal kozmetik ürünlerin geliştirilmesi konusunda son derece hassas; ayrıca teknolojisini de doğal ürünler geliştirmeye adapte etmiş ülkeler arasında yer alıyor.

Son dönemde Kanada’dan Türkiye’ye gelen Suncoatgirl markalı doğal mineral ojeler su bazlı olup yukarıda sayılan kimyasalların hiçbirini içermiyor.

Üstelik tırnaktan çıkartma işleminde de herhangi bir kimyasala maruz kalmıyorsunuz. Ojenizi bir köşesinden tutup soyduğunuzda kimyasal gerekmeden oje çıkarma işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

http://makyajsefasi.blogspot.com.tr/2015/04/ojelerinizde-bulunmamasna-ozen.html